ذوب آهن اردبیل
ذوب آهن اردبیل

اطلاعیه و اخبار


پیش‌بینی قیمت میلگرد و ورق آهن در سال ۱۴۰۲

همانطور که می‌دانید نوسانات قیمت آهن‌آلات به ویژه میلگرد و ورق آهن، یکی از عواملی است که بسیاری از صنایع و بازارهای دیگر را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد. بر همین اساس، ارزیابی و اطلاع از پیش بینی قیمت میلگرد و ورق، عامل مهمی برای انتخاب زمان مناسب خرید آن‌ها و برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری به منظور خرید خودرو، خرید مسکن یا اقدام به ساخت‌وساز محسوب می‌شود. به طور کلی، قیمت اسلب و قراضه، میزان عرضه و تقاضا، قیمت ارز، تورم جهانی، هزینه حمل و نقل و غیره از جمله عواملی هستد که در قیمت نهایی ورق آهن اثرگذارند. می‌توان گفت قیمت این محصول در نیمه دوم سال ۱۴۰۲، بیشتر خواهد شد و برخلاف قیمت سایر محصولات فولادی که با شروع بارش و فصل پاییز و زمستان با افت قیمت همراه می‌شوند، قیمت ورق با رشد همراه خواهد بود.در هر صورت، قیمت میلگرد نمی‌تواند از کانال ۲۲ هزار تومان کمتر و از کانال ۳۰ هزار تومان بیشتر شود و به نوسان قیمت در این بازه قیمتی، تا پایان سال ۱۴۰۲، ادامه خواهد داد.
ادامه مطلب...
تاریخ: 1402/7/20

آرامش بعد از طوفان در بازار آهن و فولاد

در معاملات بازار آهن و فولاد بعد از مدت‌ها ثبات در بازار، دقیقا با جهش نرخ دلار، نرخ اکثر محصولات فولادی از ابتدای هفته رو به افزایش گذاشت اما از دیروز با فروکش کردن نرخ دلار، نرخ این محصولات به یک ثبات نسبی رسید و در برخی موارد نیز با کاهش مواجه شد.
ادامه مطلب...
تاریخ: 1402/7/20

معامله 72 هزار تن محصولات فولادی در بورس کالا

تالار محصول‌های صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز چهارشنبه ۲۲ شهریور­ میزبان معامله ۵۵ هزار و ۱۱ تن میلگرد، ۱۱ هزار و ۹۶۰ تن تیرآهن، یک هزار و ۴۰۰ تن ورق گرم، ۲ هزار و ۱۵۹ تن نبشی و یک هزار و ۹۴۰ تن ناودانی بود
ادامه مطلب...
تاریخ: 1402/6/27

نگاهی به روند قیمت آهن آلات

قیمت میلگرد روز و قیمت میلگرد ساده روز گذشته در عمده مبادی فروش ثابت اعلام شد اما در برخی کارخانه‌ها بین 100 تا 300 تومان افزایش قیمت مشاهده شد. در بازار میلگرد، برخی مبادی همانند قیمت میلگرد ابرکوه که طی دو روز گذشته به انتظار نتیجه معاملات شمش در بورس کالا که کمی افزایش یافتند، تاحدودی عقب‌نشینی کردند. قیمت روز نبشی، قیمت ناودانی، قیمت سپری در عمده مبادیفروش ثابت اعلام شد اما قیمت نبشی اشتهارد و نبشی جاوید بناب بین 100 تا 200 تومان افزایش داشت آما قیمت نبشی ناب تبریز همچنان ثابت و بدون تغییر عرضه شد. قیمت قوطی آهن، قیمت پروفیل مبلی، قیمت پروفیل در و پنجره و سایر پروفیل‌ها عمدتا ثابت اعلام شدند اما قیمت قوطی تولید شده از ورق ضخامت ۲ میلیمتر مبارکه در اغلب کارخانجات پر فروش در هر کیلو حدود 300` تا 500 تومان افزایش داشت. قیمت لوله مانیسمان، قیمت لوله داربستی، قیمت لوله سبک و سایر لوله‌های درزدار و بدون درز هم در کلیه مبادی فروش ثابت اعلام شد. قیمت روز تیرآهن عمدتا ثابت اعلام شد اما قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان در برخی ضخامت‌ها بین 50 تا 200 هزار تومان کاهش داشت. قیمت ورق سیاه در غالب مبادی فروش ثابت اعلام شد ولی ورق آهن فولاد مبارکه با افزایش 300 تا 500 تومانی همراه بود قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق آهن روغنی و قیمت ورق رنگی شیروانی هم در کلیه مبادی فروش ثابت اعلام شد. افزایش قیمت ورق سرد و گرم و قوطی آهن ناشی از همین امر و احتمال بروز مشکل در برخی تولیدات، بازار آهن داخلی که مستعد کوچکترین رویداد جهت افزایش قیمت است در واکنش به این خبر دچار التهاب شده و شاهد افزایش قیمت در برخی از مبادی فروش بودیم. گزارش‌ها از بورس کالای دیروز بیانگر افزایش حجم عرضه‌ها در پی بازگشت برخی واحدها به مدار تولید و کاهش عرضه‌های اعتباری بود که این امر به افت چشمگیر معاملات محصولات بورسی منجر شد. عرضه‌های روز دوشنبه بیستم شهریورماه در بورس‌کالای ایران به این صورت بود که ۵۹۸‌هزار تن انواع کالا و محصول عرضه شد که از این میزان حدود ۱۹۶‌هزار و ۴۰تن به شمش فولادی اختصاص داشت.، ۷‌هزار تن ورق سرد، ۷‌هزار تن ورق قلع‌اندود، ۶‌هزار تن ورق رنگی، ۵‌هزار تن ورق گالوانیزه و ۲‌هزار تن شمش چدن نیز عرضه شد. عرضه شمش فولادی حدود ۱۹۶‌هزار و ۴۰تن با قیمت پایه ۱۹‌هزار و ۹۲۸تومان به ازای هر تن عرضه شد که این میزان با تقاضای ۲۳۵‌هزار و ۴۳۰تنی مواجه شد و از این میزان ۱۳۳‌هزار و ۵۳۵تن مورد معامله قرار گرفت.
ادامه مطلب...
تاریخ: 1402/6/27

عوامل اثرگذار بر قیمت آهن امروز

اخبار مرتبط با مذاکرات سیاسی، نرخ دلار و کنترل بازار داخلی در اوضاع فعلی بازار آهن تأثیرگذار هستند. سفر آقای رئیسی به نیویورک نیز توجه بازارها را به خود جلب کرده است. بازار آهن داخلی کماکان گرفتار رکود است و تقاضای مؤثری نیز مشاهده نمی‌شود از جمله علل آن می‌توان به رکود بازار مسکن و عدم نقدینگی اشاره کرد. با این حساب در هفته جاری دو پارامتر مهم در بازار اثرگذار خواهد بود که یکی افزایش قیمت محصولات صادراتی است که بازار داخلی را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد، اما از طرفی دیگر در حال حاضر به دلیل نبود نقدینگی در بازار و رکود ساخت‌وسازها، اخبار مثبت سیاسی، کنترل نسبی نرخ دلار و کنترل قیمت آهن آلات در بازار داخلی مانع از بروز رفتارهای هیجانی بازار آهن می‌شود. همچنین قابل ذکر است که با توجه به فروش خود نفت ایران و افزایش تقاضا از جانب چین، افزایش قیمت دلار در کوتاه مدت بعید به نظر می‌رسد؛ بنابراین اگر دولت در سایست‌های پولی خود در بازار داخل تجدیدنظر نکند احتمال تداوم رکود در بازار آهن داخلی افزایش خواهد یافت.
ادامه مطلب...
تاریخ: 1402/6/27

1 از 4